desktop3

„Wyrzekanie się twórczości jest samowolą, sprzeczną z naszą prawdziwą naturą”.

Julia Cameron, Droga Artysty

Kiedy byłam dzieckiem, a potem nastolatką ciągle tworzyłam. Godzinami z pasją rysowałam, próbując na tyle, na ile umiałam, przedstawić to, co czuję. Potem doszło szycie i robienie na drutach. Z czasem jednak zauważyłam, że kiedy do kreacji wkradła się użyteczność, sztuka stała niewolnikiem rzemiosła i rutyny. I to był koniec mojej młodzieńczej twórczości z pasją.

Odłożyłam wtedy wszystko, co robiłam. Na wiele lat. Ale dusza kreatywna dusi się, gdy nie ma możliwości wyrażenia siebie, więc ta moja ledwo żyła … I kiedy pojawiło się gotowanie według pięciu przemian, mocno przygasły ogień kreacji, rozpalił się na nowo. I od tego znów się zaczęło.

Potrzeba tworzenia wybuchła z tak wielką siłą, że trzy siostry: użyteczność, praktyczność i konieczność straciły swoją moc, a na plan pierwszy wysunęła się przyjemność. Wróciła chęć wyrażania siebie poprzez rysowanie, pojawiła się też fotografia i budowanie stron internetowych. Zabawa kolorem, radość z tworzenia i satysfakcja z pięknego efektu końcowego.

A wszystko to stało się możliwe, dzięki jednej odważnej decyzji, a mianowicie zmianie dotychczasowego życia. Przestawieniu priorytetów. Zamiast pędu spokój, zamiast chaosu umiarkowany porządek, bez spinania i musików. W zgodzie ze sobą.

Nie tworzę po to, aby wygrywać konkursy, zyskać czyjąś przychylność czy uwagę. Tworzę przede wszystkim dla siebie, dla własnej przyjemności i radości. Ale jednocześnie jestem zadowolona, gdy efekty mojej pracy cieszą nie tylko moje oko, ale także sprawiają także przyjemność innym.

Rysuję przede wszystkim intuicyjne obrazki w formie mandal, fotografuję naturę i świat nieożywiony, spełnienie zawodowe odnajduję w budowaniu stron www i cały czas gotuję. Co więc jeszcze wydobędzie się z mojego gara? Czas pokaże. Na razie działam w myśl słów Osho:

O_mnie_ps

„Jeśli coś nie sprawia ci radości, nie rób tego”

Osho, Dojrzałość

 

Robię więc to, co sprawia mi zadowolenie i po latach pracy w ciągłym pędzie i wykonywaniu działań, które nie zawsze były spójne ze mną, wolę zrobić mniej, ale uważniej.

 
 

Lubię smaczne jedzenie, kocham kawę i czerwone wytrawne wino, pasjami czytam książki i z ciekawością obserwuję dokonujący się we mnie proces integracji energii kobiecej z męską, a jako że jestem zodiakalnym Koziorożcem efekty bywają czasami zaskakujące.

kawa1024s

Trochę więcej o mnie, czyli ja na Instagramie

Chcesz porozmawiać o WordPressie i nie tylko ...